Възходът на Свиленград продължава

Отборът на Свиленград записа нов успех през сезона в Трета лига - Югоизток и вече заема 5-а позиция във временното класиране. Този път футболистите на Жеко Йорданов надвиха с 3:0 гостуващия Гигант (Съединение). Успехът е трети пореден за свиленградчани и общо седми от началото на сезона.

Филип Сантов изведе Свиленград напред в резултата с гол от фаул. Той вкара с красив удар от около 25 метра, като до края на първото полувреме домакините имаха още няколко положения за гол, които не реализираха. В 65-ата минута вратарят на Гигант Станимир Иванов си отбеляза автогол в опита си да избие центриране на Филип Сантов. Десет минути по-късно Димитър Пантелеев направи резултата класически. Той осъществи самостоятелен пробив и прати топката в горния десен ъгъл.

В следващия 14-и кръг Свиленград приема тима на Карнобат, а Гигант е домакин на Розова долина (Казанлък).