Лубе на 1/4-финалите в Шампионската лига (видео + снимки)

Италианският волейболен гранд Кучине Лубе (Чивитанова) се класира за четвъртфиналите в най-престижния евротурнир Шампионската лига. Играчите на Фефе Де Джорджи записаха 4-а поредна победа, след като се наложиха у дома над чешкия Ижхострой (Чешке Будейовице) с 3:1 (25:21, 25:19, 21:25, 25:19) в мач от Група А на турнира, игран пред над 2500 зрители в зала "Еуросуоле Форум".

Така действащите шампиони в турнира от Лубе са еднолично начело във временното класиране с 4 победи от 4 мача и 12 точки, с което вече са сигурни за 1/4-финалите. Чешкият тим, за който играе българинът Мартин Мечкаров, пък е 3-и с 1 победа, 3 загуби и 2 точки. В следващия 5-и кръг Лубе се изправя срещу другия италиански гранд в групата Итас (Тренто), а Ижхострой е домакин на турския Фенербахче. И двете срещи са на 13 февруари (четвъртък).

Над всички за Лубе бе Иржи Ковар с 20 точки (1 блок, 3 аса, 62% ефективност в атака и 63% позитивно посрещане) за победата. Камил Рихлицки пък добави още 14 точки (2 блока и 50% ефективност в атака) за успеха.

От друга страна тимът на Ижхострой бе налегнат от множество контузии и здравословни проблеми преди мача, включително отсъстваше и Мартин Мечкаров, който беше с вирусно заболяване. Така шампионът на Чехия беше дошъл в Италия само с 10 волейболисти. В отсъствието на толкова много основни играчи най-резултатен за Ижхострой стана Марек Шотола с 20 точки (1 блок и 59% ефективност в атака).

Снимки: CEV.EU