Лубе разгроми Верона на Радостин Стойчев! Шампионите взеха първия гейм с 25:8 (видео + снимки)

Шампионите на Италия Кучине Лубе (Чивитанова) записаха 15-а победа в Суперлигата, след като надиграха категорично Калцедония (Верона) с Аспарух Аспарухов в състава, с 3:0 (25:8, 25:14, 25:19) в двубой от 18-и кръг, който се игра пред 3539 зрители в Eurosuole Forum.

Радостин Стойчев изненадващо заложи на доста от резервите си в стартовия състав и това се отрази още в първата част, която Калцедония загуби катастрофално с 8:25.

Лубе е лидер с 45 точки (15 успеха, 1 загуба), Верона е на 9-ата позиция с 18 точки (6 победи, 10 поражения).

Най-резултатен за Лубе бе Камил Рихлицки с 14 точки (1 ас, 2 блокаq 65% ефективност в атака), Робертланди Симон добави 12 точки (1 ас, 4 блока, 78% ефективност в атака).

За Верона Аспарух Аспарухов приключи с 6 точки (32% ефективност в атака, 12% перфектно и 41% позитивно посрещане), като записа най-голям актив.

В следващия кръг Лубе среща Лео Шус (Модена), на 5 февруари (сряда). Верона се изправя срещу Киоене (Падуа).

КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) - КАЛЦЕДОНИЯ (ВЕРОНА) 3:0 (25:8, 25:14, 25:19)

ЛУБЕ: Бруно Резенде 2, Камил Рихлицки 14, Иржи Ковар 9, Османи Хуанторена 8, Робертланди Симон 12, Матеуш Биениек 8 - Фабио Балазо-либеро (Андреа Маркизио)
Старши-треньор: ФЕРНАНДО ДЕ ДЖОРДЖИ
ВЕРОНА: Дженинкс Францискович 1, Бартоломей Клут 4, АСПАРУХ АСПАРУХОВ 6, Кори Чавърс, Андреа Дзаноти 5, Енрико Честер 4 - Федероко Бономи-либеро (Федерико Марета, Стефан Бойер 4, Жона Ажение 1, Гарет Муагутутиа 3)

Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ.