Байерн размаза Херта и вече има само един съперник пред себе си (видео)

След силно второ полувреме Байерн (Мюнхен) се наложи с убедителното 4:0 над Херта (Берлин) като гост в първия си двубой за новата година в Бундеслигата и излезе на втора позиция в класирането, задминавайки Борусия (Мьонхенгладбах). Начело с 4 точки аванс продължава да бъде РБ (Лайпциг).

В продължение на час игра шампионите не успяваха да пробият защитата на домакините, но след това набързо си гарантираха трите точки. Томас Мюлер откри в 60-ата минута, Роберт Левандовски удвои от дузпа в 73-ата, след още три се разписа и Тиаго Алкантара, а в 84-ата попадение добави и Иван Перишич.

Само след три кръга баварците приемат Разенбалшпорт, а преди това на “червените бикове” им предстоят тежки мачове срещу Айнтрахт (Франкфурт) и Гладбах.

Треньорът Ханзи Флик остави Серж Гнабри на пейката, а титуляр вместо него беше Иван Перишич, който беше над всички. Йошуа Кимих беше наказан, а петима играчи са с контузии.

Домакините са чак на 14-а позиция. В последния момент Юрген Клинсман успя да поднови треньорския си лиценз и днес водеше тима от пейката. Той заложи в атака на триото Джавайро Дилросън, Доди Лукебакио и Дейви Зелке. Ттитуляр беше новото попълнение в халфовата линия Сантиаго Аскасибар. "Старата дама" обаче се оказа пълно разочарование.

Още с първия съдийски сигнал Байерн натика тима на Херта в неговата половина. В 7-ата минута Томас Мюлер не успя да засече добро подаване, което със сигурност щеше да доведе до чиста възможност.

Последваха минути без никакви положения и пред двамата вратари, тъй като футболистите често бъркаха при подаванията.

След 20-ата минута играчите на Клинсман успяха да изнесат играта по-напред.

В 25-ата Левандовски можеше да открие, след като се пребори с Дедрик Боята и се озова едно на едно с Руне Ярстайн, но не намери целта.

Шансовете продължиха да са рядкост, а в края на полувремето Перишич се размина с попадение.
Началото на второто полувреме не се различаваше от това на първата част. Защитата на Херта обаче действаше стабилно, което принуждаваше шампионите да центрират. В 58-ата Боята спаси изстрел към вратата, а след това Перишич не успя да засече добре с глава.

В 60-ата обаче Перишич си свърши перфектно работата, като свали към Мюлер, който от упор порази мрежата на Ярстайн за 1:0 в полза на Байерн.

В 63-ата гостите започнаха да се радват за втори път след попадение на Левандовски, но то не беше признато заради нарушение на поляка срещу вратаря при борбата за високата топка.
Независимо че вече губеше в резултата, тимът от Берлин с нищо не успяваше да затрудни противника си. В 73-ата "червените" дори удвоиха преднината си. Тогава Люкас Клюнтер задържа Леон Горетцка в наказателното поле, а Лева с лекота реализира отсъдената дузпа.

Това обаче не беше всичко, защото след още три минути Байерн стигна до нов гол. Тогава Тиаго заби кълбото под гредата и резултатът набъбна до 3:0.

Домакините вече се бяха предали и в 84-ата дойде ред и на Перишич да ознаменува с гол доброто си представяне днес. Хърватинът реализира с глава след центриране на Мюлер.

Едва след това тимът на Херта стигна до чиста ситуация, но Мануел Нойер спаси удар на Паскал Кьопке.