Сърбия е вторият четвъртфиналист в ATP Cup

Сърбия стана вторият четвъртфиналист след домакина Австралия в първото издание на отборния турнир по тенис за мъже ATP Cup. Вторият в световната ранглиста Новак Джокович беше в основата на успеха над Франция с 2:1 победи в мача от втория кръг в група "А", с което сърбите си гарантираха първото място и продължаване напред.

Джокович надделя над Гаел Монфис с 6:3, 6:2, за да изравни резултата, след като Беноа Пер беше спечелил първия сингъл за Франция срещу Душан Лайович с 6:2, 6:7(6), 6:4. В решаващия мач на двойки Джокович и Виктор Троицки се справиха с Никола Маю и Едуар Роже-Васлен с 6:3, 6:7(5), 10-3, с което записаха втора победа в групата и вече са недостижими на върха.

Друг от фаворитите и шампион от купа "Дейвис" Испания също постигна втори успех в група "В" след 3:0 над Уругвай. Роберто Баутиста-Агут разби Франко Ронкадели с 6:1, 6:2, а водачът в световната ранглиста Рафаел Надал гарантира победата след 6:2, 6:1 над Пабло Куевас.

В мача над двойки Пабло Кареньо-Буста и Фелисиано Лопес се справиха с Ариел Беар и Хуан Мартин Фюмо с 6:1, 3:6, 10-3. В другата среща в групата Япония се наложи над Грузия с 2:1 победи и също постигна втори успех. Така в решаващия мач за първото място в сряда Испания ще се изправи срещу Япония за класиране на четвъртфиналите.