Кьолн и Майнц зарадваха с атрактивен футбол и 4 гола (видео)

Отборите на Кьолн и Майнц 05 завършиха 2:2 в среща от подновеното първенство на Първа Бундеслига. Гостите губеха с 0:2 след един час игра, но след това изравниха, а в края пропуснаха дори да спечелят. "Козлите" също имаха шансове за победно попадение в самия край. Марк Ут (6'-дузпа) и Флориан Кайнц (53') вкараха за домакините, а Тайуо (61') и Пиер Кунде (72') бяха точни за гостите.
Точката е далеч по-важна за гостите, които са застрашени от изпадане. В същото време Кьолн е в средата на класирането и общо взето не играе за нищо.
Кьолн излезе с трима различни футболисти в сравнение с последния си двубой преди паузата. Дебют като титуляр за “05” през кампанията пък записа бившият нападател на Борусия (Дортмунд) Жи Донг-Вон.
Срещата беше без публика, но домакините позволиха на феновете да оставят свои фланелки на местата, на които по принцип стоят.
Домакините имаха шанс да излязат напред в резултата още в 6-ата минута, когато Ут беше точен от наказателен удар. Той беше отсъден за нарушение срещу него от страна на Муса Ниакате.
В 12-ата Майнц за малко да изравни след добър пробив на Куайсон, но ударът на Боетиус беше отклонен в корнер.
"05" продължиха да създават опасности и в 29-ата Тимо Хорн се намеси отлично след коварен изстрел на Онисиво, съхранявайки аванса на своя отбор.
В 42-ата минута Ут беше на сантиметри от втори гол за Кьолн, но беше изпреварен в борбата за висока топка.
"Козлите" дръпнаха с 2:0 в 53-ата минута, когато Кайнц се разписа след подаване на Доминик Дрекслер. Домакините стигнаха до попадението, след като бързо изпълниха нарушение и така изненадаха съперника.
Само четири минути по-късно Скири беше близо до трети гол за Кьолн, но този път Флориан Мюлер отрази. Веднага след това и Йонас Хектор отправи добър удар с глава, но стражът на Майнц пак се намеси добре.
Гостите се върнаха в срещата в 61-вата минута, когато преотстъпеният от Ливърпул Тайуо върна единия гол.
11 минути след това Майнц заличи изоставането след попадение на Пиер Кунде. Тъмнокожият футболист с лекота премина през няколко играчи в бели екипи и насочи кълбото зад гърба на Тимо Хорн.
Обратът почти стана факт в 78-ата, когато Онисиво се озова сам срещу Хорн, но вратарят отрази.
Същия малшанс, но на другата врата, имаше Кордоба в 81-вата.