Късна драма спаси Кьолн от загуба (видео)

Два гола в последните минути спасиха Кьолн от домакинска загуба срещу Фортуна (Дюселдорф). "Козлите" стигнаха до крайното 2:2 след попадения на влезлия като разерва Антони Модест в 88-ата минута и Кордоба в допълнителното време.

Фортуна беше близо до първа победа в Кьолн от 32 години. Борещият се за оцеляване тим поведе в 41-ата минута след попадение на Караман. В 58-ата минута домакините пропуснаха дузпа, след като Кастенмайер отрази удар от бялата точка на Марк Ут. Секунди по-късно Томи удвои аванса на гостите.

През първото полувреме двата отбора не предложиха емоциите от предишните мачове от кръга. На "Райн Енерги Щадион" от колоните се чуваха звуци на фенове, но такива естествено нямаше на стадиона.

Кьолн имаше известно предимство през първата част, но не създаде чисти голови положения. Кордоба от домакините създадаваше най-много проблеми на защитата на съперника. Той на няколко пъти се измъкна от защитата, но не стигаше до завършващ удар.

Малко преди почивката Караман получи топката в наказателното поле и стреля, а след рикошет топката се озова в мрежата. Секунди по-късно Фортуна организира още една добра контраата, но тя не завърши толкова успешно.

След почивката нещата се развиха неприятно за Кьолн. Марк Ут се превърна в антигерой за "козлите". Първо той стреля от близко разстояние, но прати топката в гредата. Последва нов негов удар, като този път Кастенмайер се намеси. Ут обаче бе повален и съдията отсъди дузпа. Вратарят го отчая, след като отрази и удара му от бялата точка.

Секунди по-късно Фортуна поведе с 2:0 Томи получи топката от Скржибски и удвои преднината на гостите. Попадението бе тежък удар за наставника на Кьолн Маркус Гисдол, тъй като малко преди това той направи смените си.

Една от резервите все пак оказа решаващо влияние върху развоя на срещата. Антони Модест успя да намали резултата на 1:2 две минути преди края на редовното време. Той се разписа след много хубав удар с глава. Преди това французинът на два пъти пробва да застраши Кастенмайер с изпълнение на задна ножица, но топката не стигна до вратата.

В 91-ата минута Кордоба изравни след удар с глава, като спаси точката за Кьолн. "Козлите" отбелязаха гол в добавеното време за седми път през този сезон.

КЬОЛН - ФОРТУНА ДЮСЕЛДОРФ 2:2
0:1 - Караман (41)
0:2 - Томи (61)
1:2 - Модест (88)
2:2 - Кордоба (91)