Борусия (М) изпрати Айнтрахт в ранен нокдаун и продължава да преследва върха (видео)

След мощно начало Борусия (Мьонхенгладбах) набързо отказа Айнтрахт (Франкфурт) и стигна до успех с 3:1 като гост в среща от подновеното първенство на Първа Бундеслига. Победата изкачи тима до трета позиция, като разликата с лидера Байерн (Мюнхен) е 3 точки, но шампионите са с мач по-малко.

Борусия изненада франкфуртци с гол още в първата минута и втори в 7-ата, реализирани съответно от Аласан Плеа и Маркюс Тюрам. В 73-ата Рами Бенсебаини реализира наказателен удар за 3:0, а в 81-вата резервата Андре Силва намали изоставането на Айнтрахт. Гостите удариха и една греда.

Този двубой влиза в историята и с факта, че е първият в елита, в който бяха извършени 10 смени. Както е известно, отборите имат право на по 5 промени, но в предишните пет срещи за деня не всички се възползваха от тях.

Айнтрахт записа четвърта поредна загуба и е на 5 точки от опасната зона. Днес “орлите” излязоха с Баст Дост и Дайчи Камада в предни позиции.

Наставникът на Борусия Марко Розе отново гласува доверие в атака на Аласан Плеа, Брийл Емболо и Маркюс Тюрам.

Борусия имаше шанс да открие резултата още в първата минута. След няколко единоборства топката стигна в пред вратата на домакините, където Плеа завърши точно с десния крак.
Шокът за домакините стана още по-голям в 7-ата минута, когато Тюрам реализира за 2:0.
Играчите на Адолф Хютер само се изнервиха и си изкараха два дълти картона. Те не можеха да изненадат с нищо съперника, който от своя страна прибегна до накъсване на играта с чести нарушения.
В края на полувремето Плеа пропусна трети гол, като този път се намеси вратарят Кевин Трап.
През втората част не последва сериозна промяна. Домакините бяха крайно пасивни в половината на Гладбах, докато съперникът спокойно разиграваше. Така в 68-ата минута Плеа за малко до покачи на 3:0, но шутът ми се отби в гредата, лишавайки го от едно от най-красивите попадения за сезона.
"Жребците" бяха в настроение и стигнаха до трети гол. В 73-ата Бенсебаини беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Евиан Ндика срещу Емболо. Бранителят на Айнтрахт извади късмет, че остана на терена, защото вече имаше един жълт картон. В тази ситуация обаче съдията го пощади.

Всичко като че ли беше решено, но в 81-вата Айнтрахт намали чрез Андре Силва, който с лекота си проби път през центъра на защитата и реализира за 1:3.
В 85-ата Йонас Хофман от състава на Борусия не успя да реализира в ситуация, в която само защитникът Мартин Хинтерегер стоеше пред голлинията.