БАТЕ превзе върха с победа в мач с осем гола

БАТЕ (Борисов) постигна победа с 5:3 при гостуването си на Смолевичи в среща от 8-ия кръг на Висшая лига. Двата отбора изиграха много зрелищен мач, като паднаха по четири гола и в двете полувремена.

Домакините поведоха още в първата минута чрез Йевгени Барсуков. С два бързи гола на Максим Скавиш и Игор Стасевич в 13-ата и 15-ата обаче "трактористите" обърнаха резултата в своя полза. Преднината им нарасна до 3:1 в 36-ата минута благодарение на Дмитри Бага. Смолевичи обаче не се предаде и стигна до 3:3 чрез попадения на Дмитри Шегрикович и Жан Морел Пое, съответно в 55-ата и 63-ата минути. Тимът от Борисов все пак стигна до крайния успех с два късни гола на резервата Неманя Милич. Първият от тях дойде в 80-ата минута, а вторият - в добавеното време.

Победата се оказа ценна за БАТЕ, тъй като отборът се изкачи на върха в класирането с 16 точки, изпреварвайки изненадата Слутск по голова разлика. Смолевичи пък продължава да е на предпоследното 15-о място с едва 3 пункта в актива си.