Енергетик-БГУ се справи със Смолевичи

Отборът на Енергетик-БГУ победи с 2:0 Смолевичи в първата среща от седмия кръг на Висшая лига. Срещата се проведе на стадиона на БАТЕ Борисов, въпреки че нейн домакин трябваше да е загубилият тим.

Първият гол в мача отбеляза Девид Твех в 17-ата минута. Крайното 2:0 оформи Ясурбек Яхшибоев от дузпа в последните секунди на добавеното време. В края на срещата и двата състава останаха с по 10 човека на терена. В 85-ата минута Александър Свирепа от тима на победителите получи втори жълт и съответно червен картон. Само две минути по-късно същото се случи и с Константин Котов от съперниковия отбор.

С победата Енергетик се изкачи на третата позиция в класирането с 12 точки, докато Смолевичи е на предпоследната 15-а с 3 пункта.