БАТЕ Борисов срази Славия-Мозир и е на финал

Шахтьор Солигорск направи чутовен обрат - от 0:2 до 4:2, но отпадна

БАТЕ Борисов се класира на финала на турнира за Купата на Беларус, след като срази с 2:0 Славия-Мозир и преодоля пасива от 0:1 в първия полуфинал. Съперник на БАТЕ в спора за трофея ще бъде шампионът Динамо Брест, който изхвърли актуалния носител на отличието Шахтьор Солигорск в другия 1/2-финал.

Двубоят на "Борисов Арена" не беше особено качествен, а домакините свършиха работата си преди почиваката. Най-напред Волков откри след статично положение в 11-ата минута. В самия край на първата част Тимонюк от гостите си отбеляза автогол. Резултатът се запази до края и така БАТЕ записа първи успех над съперника през настоящия сезон.

Отпадането на Славия-Мозир зарадва Динамо Минск, който ще участва в квалификациите за Лига Европа, като ще стартира от втория кръг на пресявките.