Шахтьор Солигорск направи чутовен обрат - от 0:2 до 4:2, но отпадна

Носителят на Купата на Беларус Шахтьор Солигорск отпадна на 1/2-финала след епична драма с шампиона на страната Динамо Брест. Днес "миньорите" започнаха домакинския си мач по кошмарен начин - с 0:2 на почиката. Шахтьор направи огромен обрат, стигайки до 4:2. Още един гол обаче беше необходим на домакините заради загубата с 0:2 в първата срещата.

Павел Савитски даде преднина на гостите в 19-ата минута, а Михаил Гордейчук удвои в 38-ата. През втората част "миньорите" реализираха четири безответни гола в рамките на 16 минути. В 58-ата Игор Иванович се възползва от асистенция на Никола Антич, а две минути по-късно Витали Лисакович изравни. В 66-ата Лисакович направи 3:2, а Дмитри Подстрелов се разписа за 4:2 я 74-ата. Домакините имаха повече от четвърт час за така важния пети гол, но не го постигнаха и отпаднаха от надпреварата.

В другия финал БАТЕ Борисов излиза тази вечер срещу Славия-Мозир и има да заличава пасив от 0:1.