Белшина пропусна да спечели първа победа

Два от новаците във Висшата лига на Беларус - Белшина и Смолевичи, остават без победа от началото на сезона, след като завършиха 1:1 на стадион "Спартак" в Бобруйск в двубой от петия кръг на шампионата. След този резултат двата отбора остават на последните две места във временното класиране. Белшина бе близо до това да се измъкне от дъното, тъй като водеше в резултата до 90-ата минута. Сергей Глебко откри резултата от дузпа 10 минути преди края. В последната минута на редовното време обаче главният рефер отсъди втори 11-метров наказателен удар в двубоя. Евгений Барсуков го реализира за крайното 1:1.

Гостите завършиха двубоя с човек по-малко, след като в добавеното време Ращеня получи втори жълт картон.

Това бе едва втора точка за Белшина от началото на сезона, Предишната бе спечелена в миналия кръг. Смолевичи има една повече.