Белшина измъкна точка като гост

Белшина стигна до първата си точка от началото на сезона в четвъртия кръг на първенството на Беларус. Новакът стигна до 1:1 при гостуването си на Неман Гродно. Домакините откриха резултата малко преди почивката с попадение на Кадимян, а Ковел изравни в 59-ата минута.

Въпреки точката, Белшина остана на дъното на класирането, а днешният му съперник е осми с актив от пет точки.

Двубоят бе първи от четвъртия кръг в първенството на Беларус. Шампионатът продължава, въпреки че случаите на заразени от коронавируса в страната продължават да нарастват.

Неман имаше предимство през цялата среща, но не създаде много положения и не успя да стигне до трите точки. Първото попадение в срещата дойде три минути преди почивката, когато Кадимян изпълни отлично пряк свободен удар. Белшина изравни след пробив на Рочев и завършващ удар на Ковел. След изравнителния гол домакините натиснаха и до края търсеха ново попадение, но така и не стигнаха до него.

НЕМАР ГРОДНО - БЕЛШИНА 1:1
1:0 - Кадимян (42)
1:1 - Ковел (59)