Потвърдено: Цецо Соколов преминава в Динамо (Москва)

Цветан Соколов за 2 години в Динамо (Москва)

Звездата на българския волейбол Цветан Соколов ще продължи кариерата си в Динамо (Москва). Договорът на диагонала със Зенит (Казан) изтича, но той ще остане в Русия. Както Sportal.bg вече съобщи, диагоналът ще подпише с Динамо за 2 години. Бизнес Online разкри, че освен Соколов, към московчани ще се присъедини и още един волейболист на Зенит - централният блокировач Вадим Лихошерстов. Преди това Динамо вече си осигури услугите и на Ярослав Подлесних.

През изминалия сезон в руската суперлига, в който за шампион беше обявен воденият от Пламен Константинов Локомотив (Новосибирск), Соколов беше най-резултатният състезател на Зенит. Българинът направи общо 240 точки в 17 мача при 54% успеваемост в атака. Цецо помогна на отбора си да спечели Купата на Русия, като стана топреализатор на финалната четворка в Москва. В първенството казанци завършиха на второ място, а на Световното клубно първенство взеха бронзовите медали.
В досегашната си кариера Соколов е играл за Марек (Дупница), Халкбанк, Тренто, Кунео и Чиитанова. Печелил е по три пъти Шампионската лига и Световното клубно първенство.

30-годишният българин няма да е единственият чужденец в Динамо (Москва) през следващия сезон. Договор с клуба вече има и белгиецът Сам Деру.