Брутално: Емануел Адебайор с червен картон за карате ритник в главата на съперник

Бившият нападател на Арсенал и Манчестър Сити Емануел Адебайор беше отстранен с директен червен картон в мач от 2-ия кръг на груповата фаза на турнира Копа Либертадорес. Неговият отбор Олимпия (Асунсион) обаче спечели с 2:1 първата си победа в турнира над аржентинския Дефенса и Хустисия.

В 72-ата минута на мача във въздушен двубой 36-годишният тогоански нападател тръгва към топката, но явно не е забелязал играча на Дефенса и Хустисия, който посяга с глава и стои срещу него. Адебайор влиза здраво, но реално го удря в рамото за късмет на резервата Енцо Коачи. Коачи падна на земята и започна да се гърчи, а Адебайор осъзна грешката си, вдигна ръце да се извини и след това се хвана за главата. Но това не омилостиви по никакъв начин съдията Виктор Карийо от Перу, който извади без да се бави директен червен картон.

Към момента резултатът беше 1:0 за Олимпия с гол на Карлос Ролон, а 8 минути след изгонването на Адебайор Брайън Монтенегро удвои на 2:0. Гостите от Аржентина върнаха едно попадение в 91-ата минута чрез Марсело Бенитес.

В група G на турнира начело е Сантос с 6 точки, пред Олимпия (А) с 4, Делфин Манта с 1 и Дефенса и Хустисия без актив.

Сензацията на турнира Индепендиенте дел Вайе (Еквадор) постигна втора победа в група А- 3:0 у дома над колумбийския Хуниор Баранкия, и води с пълен актив. 6 точки има и Фламенго, който преодоля със същия резултат Барселона Гуаякил.

Първа победа в група D постигна Сао Пауло, след като отнесе с 3:0 ЛДУ Кито (Еквадор). Бившият бранител на Барселона Дани Алвеш вкара за 2:0 в 15-ата минута, секунди след като Рейналдо от дузпа беше открил резултата. Игор Гомеш в 61-ата оформи класиката.

В същата група Ривър Плейт разглоби абсолютните дебютанти от Депортиво Бинасионал (Перу) с 8:0. Мачът не предвещаваше такъв край, тъй като до 55-ата минута преднината на Ривър беше само 1:0. Игнасио Фернандес отбеляза два гола, един гол прибави бившият нападател на Андерлехт Матиас Суарес.