Марек даде гейм на Славия, но спечели победа в София

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) обърнаха и надиграха като гости Славия с 3:1 (22:25, 25:15, 26:24, 25:18) в мач от междинния 20-и кръг в Суперлигата на България при мъжете, игран тази вечер пред празни трибуни в столичната зала "Панайот Пондалов".

По този начин дупничани записаха 11-а победа, като с 9 загуби и 35 точки продължават за заемат 5-о място във временното класиране. Славия пък остава на дъното, на последното 12-о място едва 1 победа, 19 загуби и 2 точки. Марек ще играе още утре (12 март) от 17,00 часа, когато приема Черно море (Варна) в изтеглена среща от предпоследния 21-и кръг на редовния сезон. "Белите" ще излязат срещу Левски в събота (14 март) от 17,30 часа.

Домакините от Славия тръгнаха нахъсано, изненадаха съперника в първия гейм и го спечелиха след 25:22. Играчите на Марек намериха верния път във втората част, която спечелиха с разгромното 25:15 и изравниха за 1:1. В третия гейм "белите" отново се надигнаха и затрудниха максимално гостите от Дупница, като бяха равностоен съперник докрай. В решителните моменти, обаче, Марек показа повече устойчивост и надделя с 26:24. Това бе преломен момент и в четвъртата част Марек доминираше напълно, като спечели с 25:18, а с това и мача с 3:1.

СЛАВИЯ - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 1:3 (25:22, 15:25, 24:26, 18:25)
СЛАВИЯ: Константин Нечев, Апостол Боянов, Васил Николов, Мирослав Тодоров, Николай Захариев, Стивън Димитров - Димитър Механджийски-либеро (Виктор Недялков)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ
МАРЕК: Чоно Пенчев, Петър Христосков, Яни Георгиев, Светослав Иванов, Борислав Апостолов, Павел Душков - Владислав Иванов-либеро (Илиян Преспов, Костадин Стойков, Хакан Хакаев)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.