Хебър без проблеми срещу Дунав в Русе (видео + статистика)

Носителят на Купата и Суперкупата на България Хебър (Пазарджик) постигна 16-а победа в Суперлигата на България при мъжете, след като надигра категорично като гост Дунав (Русе) с 3:0 (25:19, 25:19, 25:19) в мач от междинния 20-и кръг, игран тази вечер при закрити врати.

Така "тигрите" от Пазарджик остават втори във временното класиране с 16 победи, 4 загуби и 47 точки. Дунав пък е 8-и с 8 победи, 12 загуби и 25 точки. В следващия, предпоследен, 21-и кръг от редовния сезон Хебър е домакин на коравия тим на Пирин (Разлог), а русенци гостуват на Монтана. И двете срещи са в неделя (15 март).

В първата част домакините от Дунав поведоха за кратко до 9:7. След това Хебър изравни и излезе напред, като продължи да доминира до крайното 25:19. Във втория гейм играта започна равностойно, но момчетата на Атанас Петров отново успяха да излязат от ситуацията и увеличиха аванса си след ново 25:19. Третата част стартира идентично, след което в средата се оформи интрига. "Тигрите", обаче, отново набраха инерция и се поздравиха с чиста победа след трето 25:19 и 3:0 гейма.

Над всички за Хебър бе канадският диагонал Брадли Гънтър със страхотните 21 точки (3 блока, 4 аса и 54% ефективност в атака) за победата. За тима на Дунав Леон Тончев приключи с 14 точки.

ДУНАВ (РУСЕ) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:3 (19:25, 19:25, 19:25)