Пирин срази Левски за победа №10 в Суперлигата (статистика)

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) се поздрави с 10-а победа в Суперлигата на България за мъже. Воденият от Мирослав Живков тим се надигра вкъщи Левски с 3:1 (25:22, 25:21, 20:25, 25:20) в среща от междинния 20-и кръг, играна тази вечер в зала "Септември".

Така разложани се изкачиха на 6-о място във временното класиране с 10 победи, 10 загуби и 31 точки. Левски остава 7-и с 9 победи, 11 загуби и 24 точки. В следващия, предпоследен, 21-и кръг на редовния сезон Пирин гостува на носителя на Купата Хебър (Пазарджик), а "сините" ще играят срещу Славия.

До средата на първия гейм водачеството в резултата се променяше постояно, след което Пирин взе превес. В ключовите моменти той бе минимален, но момчетата на Миро Живков взеха аванс след 25:22. Интрига и размяна на ролите имаше и в началото на втората част, но отново домакините бяха по-добрите, за да поведат с 2:0 след 25:21. В третата част разложани отново доминираха отначало, но не успяха да запазят темпото. Това бе "глътка въздух" за гостите от Левски, които показаха друго лице и взеха гейма след 25:20. В четвъртия решителен гейм водеше ту единият, ту другият отбор. Левски не съумя да удържи и да вкара срещата в тайбрек, въпреки усилията, и Пирин записа крайната победа след 25:20 и 3:0.

Най-полезен за Пирин бе опитният капитан Благовест Катранджиев с 16 точки (3 блока, 48% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане), а Георги Елчинов добави още 13 точки (1 блок, 2 аса, 48% ефективност в атака и 70% позитивно посрещане) за победата.

За тима на Левски Гордън Люцканов (2 аса, 38% ефективност в атака и 54% позитивност в атака) и опитният Смилен Мляков (1 блок и 46% ефективност в атака) реализираха 19 и 18 точки, но и това не помогна за успеха.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ЛЕВСКИ 3:1 (25:22, 25:21, 20:25, 25:20)