Добруджа с лесна победа над Арда в Суперлигата

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха 3-а поредна и общо 15-а победа в Суперлигата на България при мъжете. Воденият от Петър Шопов тим би категорично като гост Арда (Кърджали) с 3:0 (25:16, 25:13, 25:23) в среща от междинния 20-ия кръг, играна тази вечер в зала "Арпезос"

По този начин добричлии са трети във временното класиране с 15 успеха, 5 загуби и 45 точки. Арда пък е твърдо на предпоследното 11-о място с 4 победи, 16 загуби и 14 точки, като ще играе плейаут за оставане в елита. В следващия, предпоследен, 21-и кръг от редовния сезон Добруджа посреща шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) в дербито на кръга, а кърджалийци са отново домакини, но този път на ЦСКА.

Играчите на Добруджа владееха положението на полето изцяло в първите два гейма, които спечелиха повече от категорично с 25:16 и 25:13. Впоследствие, в началото на третия гейм, двата отбора играха равностойно, след което разменяха водачеството си в резултата и след кратка битка в ключовите моменти Добруджа спечели след 25:23 и 3:0.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 0:3 (16:25, 13:25, 23:23)
АРДА: Христо Петков, Дейвид Кръстев, Кирил Хаджиев, Атанас Цветанов, Васил Атанасов, Венцислав Трифонов - Владислав Лукаревски-либеро
Старши треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ
ДОБРУДЖА 07: Иван Станев, Жулиен Георгиев, Пламен Шекерджиев, Димитър Маринков, Александър Кордев, Светослав Арнаудов - Николай Тодоров-либеро (Иван Петров, Франко Джагета, Йордан Пеев, Иван Крачев, Алекс Николов)
Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ.