Голям подарък от Ботев Вр 60 секунди преди края и ЦСКА-София е на 1/2-финал (видео)

ЦСКА-София се измъчи неимоверно с Ботев (Враца) в 1/4-финален двубой от турнира за Купата на България, но в крайна сметка червените спечелиха с 2:1 домакинството си на "Армията" и се класираха за следващия кръг на надпреварата.

Гостите откриха резултата чрез Даниел Генов в 22-ата минута, а в 67-ата Едвин Джеси изравни. И когато сблъсъкът вървеше към продължения, вратарят на гостите Красимир Костов и централният бранител Аласане Н`Диайе допуснаха груба грешка в 89-ата минута при разиграване на топката след изпълнение на аут, червените я отнеха пред наказателното им поле и резервата Ахмед Ахмедов вкара сам срещу вратаря за крайното 2:1 за ЦСКА-София.

Иначе в 11-ката на домакините от първата минута започна най-новото попълнение Върнан Анита. В състава се завърна и капитанът Петър Занев, който изтърпя наказанието си от два мача.

Наставникът на гостите Антони Здравков бе направил 6 промени в сравнение със състава, който пусна в шампионатния мач срещу Дунав в Русе през уикенда.

Червените започнаха по-активно и в началните минути осъществиха две опасни атаки, които обаче не успяха да завършат с шут към вратата. Ботев отговори с точен удар на Генов в 6-ата минута, който не затрудни Бусато.

В 9-ата минута Соу прати топката в мрежата на гостите след пас на Белтраме, но попадението правилно бе отменено поради засада. Шест минути по-късно Соу овладя добре в наказателното поле на врачани и стреля силно от малък ъгъл, а Костов изби в корнер.

Така се стигна до 22-ата минута, в която Ботев откри резултата. Петко Ганев бе оставен непокрит след центриране от корнер и разбъркване, отправи шут от 7-8 метра, който се отби в дясната греда, а при добавката Даниел Генов бе точен с шут от пет метра - 1:0 за врачани.

В 33-ата минута ЦСКА-София като по чудо не изравни. Това не се случи, тъй като Соу не успя да вкара от метър и половина, стреляйки в аут след центриране от корнер.

В 48-ата минута Джеси осъществи 40-метров пробег с топката по дясното крило и подаде на Соу пред наказателното поле на гостите. Таранът се завъртя майсторски и стреля добре с десния крак, но нацели лявата греда.

След час игра Н`Диайе за малко не си вкара автогол при опит да изчисти центриране отдясно, но Костов с невероятен рефлекс изби топката, която се бе насочила под гредата.

Някъде тук Милош Крушчич извади Соу и пусна Ахмедов. Таранът, за когото това бе дебют с фланелката на ЦСКА-София, имаше основна заслуга за изравнителния гол в 67-ата минута. Той отигра добре една топка с гръб към вратата, последва пас на Занев в дълбочина, Джеси надбяга централните бранители на Ботев и вкара в долния десен ъгъл за 1:1.

В 74-ата минута Белтраме осъществи пробив, който завърши с удар в аут. В ответната атака Бусато бе на път да допусне огромна грешка, шутът на Доминик Янков от над 30 метра успя да го елиминира, но Занев изчисти от голлинията.

В 83-ата минута резервата Малинов намери великолепно Джеси, който с удар от въздуха прехвърли Костов, но не уцели вратата.

Последва сериозна грешка на Костов, който изпусна топката след центриране от фаул, но тя като по чудо не отиде в краката на някой от червените футболисти.

Не така бе в 89-ата минута, когато Костов реши да подаде при изпълнение на аут на Н`Диайе пред собственото си наказателно поле, въпреки че около него бяха двама футболисти на ЦСКА-София. Те логично му отнеха топката, последва пас на Белтраме към Ахмедов, който останал сам срещу вратаря вкара за крайното 2:1, изпращайки червените на 1/2-финал за Купата.

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:1