Здравков коментира грешката в 89-ата минута, която класира ЦСКА-София на 1/2-финал за Купата

Наставникът на Ботев (Враца) Антони Здравков похвали футболистите си за играта им срещу ЦСКА-София на “Армията”, въпреки че неговият тим загуби с 1:2 и отпадна от турнира за Купата на България. Това стана след груба грешка на врачани при изнасяне на топката от аут в 89-ата минута, която позволи на Ахмедов да реализира победния гол в 89-ата минута.

“Доволен съм поради една единствена причина - излязохме и играхме като равен с равен. В доста време стояхме дори по-добре от тях и ги надигравахме. Момчетата се постараха да бъдат максимално агресивни с топка и без топка. Не им оставяхме празни пространства. Замисълът бе да дойдем на “Армията” и да спечелим.

Грешката в последната минута бе плод на емоция. Ситуацията е разигравана много пъти на тренировка и там топката не трябва да се подаде. Трябваше да отиде на съвсем друго място. Но можеше да загубим в продълженията или на дузпи. А можеше и да спечелим”, каза треньорът на врачани, след което продължи:

Играхме като равен с равен и го постигнахме в голяма част от мача. Това е моят стил и искаме да го наложим. Доволен съм, че футболистите за около два месеца схванаха моят стил. Това нещо се учи за около 6-8 месеца и аз съм доволен от тяхното представяне.

Ние сме готови да играем на два фронта и въобще не сме се замисляли да не играем на два фронта. Купата или Левски? Аз казах - и Купата , и Левски.

Вярвам на тези футболити и смятам, че отборът ще продължи по този начин”, завърши Здравков.