Михамбо с титла в скока на дължина и сребро на 60 метра

Германката Малайка Михамбо спечели титлата на Германия в скока на дължина и завърши втора в спринта на 60 метра. На националния шампионат по лека атлетика под покрив в Лайпциг световната шампионка на открито постигна 6.77 метра за златото в скока на дължина и лично постижение от 7.22 секунди за второто място в спринта.

Михамбо не остана доволна от представянето си в скока на дължина: “Беше трудно състезание за мен. Често бях много далеч от дъската и имах трудности с намирането на ритъма”, каза скачачката след състезанието.

В сектора за тласкане на гюле Давид Щорл спечели с 20.58 метра.