Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Леверкузен отърва кожата срещу Унион и е на полуфинал (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) стана третият полуфиналист за Купата на Германия, след като обърна Унион (Берлин) и го победи с 3:1 на “Бай Арена” в мач от четвъртфиналите на турнира.

Изненадващо берлинчани поведоха в резултата в 39-ата минута, когато Мариус Бюлтер напредна по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Маркус Ингварсен се извиси и с глава прониза съперниковата мрежа. Мачът обаче се преобърна в 71-ата минута, когато Кристофер Ленц от техния състав получи втори жълт и съответно червен картон за фаул срещу Чарлс Арангис. Едва минута по-късно Карим Белараби изравни за домакините. Обратът стана пълен в 86-ата минута, когато Арангис се разписа с глава след центриране от корнер. Крайното 3:1 оформи Муса Диаби в добавеното време след асистенция на Белараби.