Севиля - Барселона 1:2

Шампионът на Испания Барселона изтръгна много трудна победа с 2:1 като гост на Севиля в здрав сблъсък от 11-ия кръг на Ла Лига. През първото полувреме домакините играха по-силно, откриха резултата чрез Витоло (15) и пропуснаха още положения. Лионел Меси изравни в 43-ата минута и беше вдъхновителят за обрата. В 61-ата аржентинецът асистира на Луис Суарес, който оформи крайния резултат. С успеха тимът на Луис Енрике се доближи на две точки от лидера Реал Мадрид.Севиля - Барселона 1:2

Съдия: Хайме Латре Стадион: "Рамон Санчес Писхуан" Севиля 1:2 Барселона Голмайстори 15' Витоло Лионел Меси 43' Луис Суарес 61' Състав Серхио Рико   Марк-Андре тер Стеген Адил Рами   Хавиер Масчерано Серхио Ескудеро   Сержи Роберто Мариано   Люка Дин Даниел Карисо   Самюел Юмтити 78’ Самир Насри   Серхио Бускетс Стеван Нзонзи   Иван Ракитич 72’ 84’ Пабло Сарабия   Денис Суарес 86’ 67’ Франко Васкес   Лионел Меси Витоло   Луис Суарес Лусиано Вието   Неймар Смени 78’ Висенте Ибора   Рафиня Алкантара 86’ 84’ Хоакин Корея   Андре Гомеш 72’ 67’ Гансо