Атлетико (Мадрид) - Райо Валекано 1:0

Атлетико (Мадрид) - Райо Валекано 1:0Отборът на Атлетико Мадрид продължава да участва в тройната захапка за титлата в Примера след традиционна победа с 1:0 над гостуващия Райо Валекано в мач от 36-ия кръг. Антоан Гризман вкара в 55-ата минута едва с първото си докосване в срещата. Това е четвърти пореден успех с 1:0 за Атлети, включвайки и дуела срещу Байерн (Мюнхен). С победата "рохибланкос" изметиха Реал Мадрид от първата позиция и ще се надяват на грешка от страна на Барселона.

Съдия: Санчес Мартинес Стадион: "Висенте Калдерон" Атлетико Мадрид 1:0 Райо Валекано Голмайстори 55' Антоан Гризман Състав Ян Облак   Хуан Карлос Хуанфран   Хосе Анхел Креспо Хесус Гамес   Роберто Тригеро - Тито Хосе Хименес   Антонио Амая 64’ Лукас Ернандес   Диего Йоренте 45’ Габи Фернандес   Адриан Ембарба 55’ Оливер Торес   Хоакин Руис - Кини Томас Тейе   Хозабед Санчес Матиас Краневитер   Мику Анхел Корея   Хави Гера 55’ Лусиано Вието   Бебе 58’ Смени 45’ Коке   Жони Монтиел 84’ 55’ Фернандо Торес   Алберто Манучо 64’ 55’ Антоан Гризман   Пити 58’