Милан - Ювентус 1:2

Шампионът Ювентус направи поредна крачка към петата поред титла, след като победи като гост с 2:1 Милан в голямото дерби от 32-ия кръг на Серия "А". Очакванията за зрелищен сблъсък, независимо от моментното лошо състояние на "росонерите", се оправдаха напълно. Домакините откриха в 18-ата минута чрез защитника Алекс в 18-ата минута, след като засече с глава топката след ъглов удар, изпълнен от Марио Балотели. Само десет минути по-късно Ювентус изравни чрез Марио Манджукич. Пълният обрат стана факт в 65-ата, когато Пол Погба се разписа след ъглов удар.

Съдия: Даниеле Орсато Стадион: Джузепе Меаца Милан 1:2 Ювентус Голмайстори 18' Алекс Марио Манджукич 28' Пол Погба 65' Състав Джанлуиджи Донарума   Джанлуиджи Буфон Алекс   Андреа Бардзали Кристиан Сапата   Стефан Лихтщайнер 81’ Иняцио Абате   Леонардо Бонучи Лука Антонели   Даниеле Ругани Рикардо Монтоливо   Алекс Сандро Джакомо Бонавентура   Клаудио Маркизио 74’ Кейсуке Хонда   Квадво Асамоа 85’ Юрай Куцка   Пол Погба 77’ Марио Балотели   Марио Манджукич Карлос Бака   Алваро Мората 66’ Смени 77’ Кевин-Принс Боатенг   Патрис Евра 85’ 74’ Луис Адриано   Хуан Куадрадо 81’   Симоне Дзадза 66’