Юве отпразнува Скудетото с голеада (видео+галерия)

Италианският шампион Ювентус разби Сампдория с 5:0 и завърши първенството с актив от 91 точки. Старата госпожа завърши първенството с 29 победи, 4 равенства и пет поражения, като в последните 28 кръга има 26 победи, едно равенство и едно поражение. Пред пълните трибуни на "Ювентус Стейдиъм", които посрещнаха с огромна хореография звездите на Масимилиано Алегри, отново над всички бе Пауло Дибала. Аржентинският талант вкара два гола и подаде за един, като стана най-добре представилият се нападател в Юве след завръщането на клуба от Серия "Б". Бившият нападател на Палермо има 19 гола и девет асистенции, като е участвал в 28 попадения на тима. Той подобри рекорда на Алесандро Дел Пиеро и Карлос Тевес, които бяха стигнали до 27 по този показател през сезон 2007/2008 г. и 2014/2015 година. Дибала има общо 23 гола този сезон, като подобри постижението на Тевес от 2015 година.

Ювентус - Сампдория Аржентинецът центира от фаул в 6-ата минута, а Патрис Евра на втора греда с глава даде аванс на головия фестивал. Френският защитник отпразнува с второто си попадение своя нов договор. В 14-ата минута на практика срещата завърши, след като Милан Скриняр бе изгонен за нарушение срещу Марио Мандужикич в наказателното поле на гостите. Реферът отсъди дузпа, а Дибала без проблем вкара за 2:0. Последваха няколко положения пред стража на "моряците", който капитулира в 37-ата минута след майсторски изстрел от 20 метра в долния ъгъл.

Ювентус - Сампдория До края на първата част Пол Погба удари гредата, а втората част по веднъж се разписаха и двама от централните защитници. Завърналият се на терена като титуляр след близо двумесечно отсъствие Джорджо Киелини, който в отсъствието на Джанлуиджи Буфон бе капитан, изправи трибуните на крака с фантастичен гол в 76-ата минута. Тройката на Юве разстреля от воле вратата на играчите, водени от Винченцо Монтела, с първото си попадение за сезона и общо 30-то в своя мач №400 за Старата госпожа. Леонардо Бонучи пък вкара третия си гол в Серия "А" в тази кампания пет минути преди края на срещата, за да донесе най-голямата победа на клуба през този сезон.

Ювентус завърши първенството с рекордната 11-та поредна победа без допуснат гол на своя стадион, като изравни рекорда си от 2011/2012 година, когато допусна едва 20 попадения, а освен това Макс Алегри подобри своя рекорд за  най-малко допуснати голове през втория полусезон - 5. Досегашният в Серия "А" бе негов - 7 от 2010/2011 година, когато водеше Милан.

Ювентус - Сампдория След срещата играчите на "бианконерите" получиха Скудетото си, но тази вечер празненствата бяха отложени в Торино. Причината е ясна! Ювентус иска да направи дубъл другата седмица срещу Милан на "Олимпико" във финала за Купата на Италия, като футболистите имат официална вечеря с клуба, но няма да има празненства с открит автобус в центъра на града.

Ювентус - Сампдория Ювентус миналата година направи първи дубъл от 20 години, а Алегри иска да повтори това постижение.

Сампдория пък може само да се радва, че сезонът свършва, тъй като във формата, която се намира тима с още няколко кръга най-вероятно изпадаше.