Барселона - Реал Мадрид 1:2

Барселона - Реал Мадрид 1:2Отборът на Реал Мадрид обърна Барселона за крайното 2:1 в дуел от 31-ия кръг на Ла Лига, игран пред почти 100 хиляди зрители на "Камп Ноу". Каталунският тим претърпя първо поражение от месец октомври насам и не успя да подари победа на покойния Йохан Кройф, който витаеше във въздуха тази вечер. Жерард Пике откри резултата в 56-ата минута, но голове на Карим Бензема (62) и Кристиано Роналдо (85) донесоха успеха на "белите". Гостите от "Сантиаго Бернабеу" стигнаха до победен гол две минути след изгонването на Серхио Рамос. Въпреки загубата Барса е убедителен лидер в Примера дивисион - с аванс от 6 точки пред Атлетико Мадрид и 7 пред Реал.

Съдия: Eрнандес Ернандес Стадион: "Камп Ноу" Барселона 1:2 Реал Мадрид Голмайстори 56' Жерард Пике Карим Бензема 62' Кристиано Роналдо 85' Състав Клаудио Браво   Кейлор Навас Жерард Пике   Пепе Даниел Алвеш   Серхио Рамос 83’ Хавиер Масчерано   Марсело Жорди Алба   Даниел Карвахал Андрес Иниеста   Гарет Бейл 89’ Серхио Бускетс   Лука Модрич 74’ Иван Ракитич   Тони Кроос Лионел Меси   Каземиро Луис Суарес   Кристиано Роналдо Неймар   Карим Бензема 78’ Смени 74’ Арда Туран   Лукас Васкес 89’   Хесе Родригес 78’