Пари Сен Жермен - Ница 4:1

Пари Сен Жермен - Ница 4:1Златан Ибрахимович за пореден път предложи спектакъл на феновете на Пари Сен Жермен. Шведът реализира хеттрик, а столичани спечелиха с 4:1 домакинството си на Ница. Шведът се разписа на два пъти през първото полувреме, а третото му попадение падна осем минути преди края. В началото на втората част Давид Луис сложи край на интригата в срещата, след като направи 3:1. Бен Арфа пък реализира единственото попадение за гостите. Той изравни резултата в 18-ата минута и даде надежди на тима на Клод Пюел, но те се оказаха неоснователни.

Съдия: Микаел Лесаж Стадион: "Парк де Пренс" Пари Сен Жермен 4:1 Ница Голмайстори 15' Златан Ибрахимович Хатем Бен Арфа 18' 34' Златан Ибрахимович 48' Давид Луис 83' Златан Ибрахимович Състав Кевин Трап   Йоан Кардинал Максуел   Пол Баис Тиаго Силва   Максим Льо Маршан Давид Луис   Хатем Бен Арфа Маркиньос   Нампали Менди Блес Матюиди   Никлас Хулт 69’ Тиаго Мота   Венсан Козиело 64’ Адриен Рабио   Жан Микаел Сери 89’ 80’ Лукас Моура   Рикардо Перейра Златан Ибрахимович   Валер Жермен 69’ Ервен Онженда   Аласан Плеа 65’ Смени 69’ Бенжамен Стамбули   Албер Рафетраниаина 89’ 80’ Кристофър Нкюнкю   Уалисон 64’ 69’ Единсон Кавани   Франк Онора 65’