Шоу на Ибрахимович срещу Ница (видео)

Златан Ибрахимович за пореден път предложи спектакъл на феновете на Пари Сен Жермен. Шведът реализира хеттрик, а столичани спечелиха с 4:1 домакинството си на Ница. Шведът се разписа на два пъти през първото полувреме, а третото му попадение падна осем минути преди края. В началото на втората част Давид Луис сложи край на интригата в срещата, след като направи 3:1. Бен Арфа пък реализира единственото попадение за гостите. Той изравни резултата в 18-ата минута и даде надежди на тима на Клод Пюел, но те се оказаха неоснователни.

Въпреки че на ПСЖ във вторник му предстои двубой срещу Манчестър Сити от четвъртфиналите на Шампионската лига, Лоран Блан пусна повечето от титулярите си. Наставникът подходи много сериозно към срещата, пренебрегвайки факта, че тимът му вече си е гарантирал шампионската титла.

Над всички отново бе Златан Ибрахимович. Той откри резултата в 15-ата минута с блестящо изпълнение. Дълго подаване на Давид Луис бе спряно по елегантен начин от шведа, а след това последва мощен изстрел в горния ъгъл, който не остави шансове на Кардинал.  Второто му попадение падна в 34-ата минута. Тогава шведът прати топката в мрежата от фаул с мощен удар в ъгъла на вратаря. Златан оформи хеттрика си в 82-ата минута, когато бе изведен отлично от Рабио и насочи топката покрай Кардинал.

Ибрахимович вече има 30 гола за първенство и общо 38 от началото на сезона.