Байерн (Мюнхен) - РБ Лайпциг 3:0

Предизвиканият властелин на германския футбол Байерн (Мюнхен) разгроми дръзналия да оспори доминацията му РБ (Лайпциг) с 3:0 в най-очаквания мач на есента в Бундеслигата. Пред 75 000 зрители на "Алианц Арена" Тиаго Алкантара (17'), Чаби Алонсо (25') и Роберт Левандовски (45'-дузпа) решиха всичко още преди почивката, а за капак в 30-ата минута гостите останаха в намален състав след директен червен картон на Емил Форшберг. Отделно веднъж Лева изпусна сам срещу вратаря, а Дъглас Коща и Франк Рибери удариха по една греда.

Съдия: Феликс Цвайер Стадион: "Алианц Арена" Байерн (Мюнхен) 3:0 РБ (Лайпциг) Голмайстори 17' Тиаго Алкантара 25' Чаби Алонсо 45' Роберт Левандовски Състав Мануел Нойер   Питър Гулачи Хавиер Мартинес   Вили Орбан Матс Хумелс   Марсел Халстенберг Филип Лаам   Бернардо 67’ Дейвид Алаба   Наби Кейта 45’ 74’ Артуро Видал   Диего Деме Чаби Алонсо   Емил Форшберг 30’ 45’ Ариен Робен   Марсел Забитцер 82’ Тиаго Алкантара   Щефан Илзанкер Дъглас Коща   Тимо Вернер 59’ Роберт Левандовски   Юсуф Поулсен Смени 67’ Хуан Бернат   Доминик Кайзер 45’ 45’ Франк Рибери   Оливър Бърк 82’ 74’ Йошуа Кимих   Дейви Зелке 59’