Шалке 04 - Фрайбург 1:1

Шалке 04 - Фрайбург 1:1Отборът на Шалке 04 не успя да победи на своя стадион "Фелтинс Арена" Фрайбург в мач от 15-ия кръг на Първа Бундеслига. Срещата завърши при резултат 1:1, като Флориан Нийдерлехнер изведе гостите от Фрайбург напред в 64-ата минута, но 10 минути по-късно Йевген Коноплянка изравни и спаси "кралскосините" от Гелзенкирхен. Въпреки това Шалке вече в три поредни срещи в първенството няма победа и заема 11-о място в класирането с 18 точки. Фрайбург е 10-и с 20 точки.

Бундеслига Съдия: Мануел Грефе Стадион: "Фелтинс Арена" Шалке 04 1:1 Фрайбург Голмайстори Флориан Нийдерлехнер 64' 74' Йевген Коноплянка Състав Ралф Феерман   Александeр Шволов Бенедикт Хьоведес   Мануел Гулде Сеад Колашинац   Кристиaн Гюнтер Тило Кеерер   Лукас Кюблер 63’ 59’ Йоханес Гайс   Чаалар Сойюнджю 87’ Макс Майер   Паскал Щенцел 79’ Леон Горетцка   Юлиан Шустер Набил Бенталеб   Майк Франтц Йевген Коноплянка   Винченцо Грифо Алесандро Шьопф   Яник Хаберер 68’ Фабиан Реезе   Флориан Нийдерлехнер 83’ Смени 59’ Абдул Рахман Баба   Онур Булут 83’ 87’ Бернард Текпетей   Амир Абраши 79’ 68’ Донис Авдияй   Максимилиан Филип 63’