България е на втора позиция в комплексното класиране по медали на Световната купа по кикбокс

България завърши на второ място в комплексното класиране по спечелени медали на Световната купа по кикбокс в Истанбул. Първи станаха домакините от Турция с актив от 857 отличия от които 193 златни, 238 сребърни и 426 бронза и над 2000 турски състезатели. Родните кикбоксьори заеха втората позиция с много по-малоброен състав. Страната участва с 74 състезатели, които спечелиха 72-отличия (28 златни, 17 сребърни и 27 бронза).

Кристина Николова спечели Световната купа по кикбокс след победа над многократна шампионка

Общо 10 българи се класираха за финалните битки в ринговите стилове, а носители на златен медал станаха седем родни кикбоксьори - Али Юзеир, Алисия Сусанина, Антония Маринова, Мартин Пачов, Тодор Георгиев, Виктор Илиев и Виктор Ненков.

Борислав Радулов спечели Световната купа по кикбокс в Турция

В битките на татами България излъчи 21 шампиони. Носители на златен медал в своите стилове и категории станаха: Борислав Радулов, Кристина Николова, Христина Андонова, Борис Петков, Стефан Луканов, Мая Дешева, Калина Спирова, Дарина Цветкова, Мария Димитрова, Мартин Иванов, Виктор Грозданов, Кристиан Милушев, Христо Николов, Мартин Димитров и Тодор Вълев.

74 национали започват участието си на Световна купа по кикбокс в Истанбул

Състезанието се проведе на рекордните осем ринга и 14 татамита с участието на 2809 кикбоксьори от 41 държави.