Академик спечели категорично дербито на Пловдив

Академик Пловдив -2 записа десета победа от началото на сезона в регион Юг на ББЛ А група. В среща, изиграна тази вечер в зала „Иван Симеонов“ в Пазарджик, тимът надви градския си съперник Локомотив Пловдив със 101:77.

Баскетболистите на Йордан Иванов поведоха с двуцифрена разлика още в началните минути, като след първата част бяха напред с 23:10, най-вече заради по-добрата си игра в подкошието. Вторият период стартира сравнително равностойно, но след силна серия в края на полувремето, на почивката те дръпнаха с 49:29.

Резултатността продължи да бъде много висока и след паузата. За третата четвърт Локомотив вкара почти колкото за цялото първо полувреме, но преди заключителната част отново изоставаше с 20, този път при 56:76. До края Академик -2 поддържаше солиден аванс и нямаше проблем да спечели убедително.

Йоанис Кикрилис завърши с 27 точки, 7 борби и 9 асистенции за успеха. Кръстомир Михов вкара 21 точки с 10 борби и 7 асистенции. Петър Ралчев има 15 точки и 7 борби, Пламен Манчев вкара 14 точки, 11 има Илиян Илиев.

За Локомотив Калоян Панчев бе над всички с 31 точки и 14 борби, Марио Юруков има 12 точки, Богомил Дичев е с 9 и 10 борби.