Спартак (Плевен) 2:0 Монтана, греда за домакините

Спартак (Плевен) и Монтана играят при 2:0 в интригуващ сблъсък от 10-ия кръг на Втора лига. Преслав Антонов откри резултата в 27-мата минута, а 7 по-късно Даниел Стоянов удвои. Домакините заемат 13-о място с актив от 10 точки, докато тимът на Танчо Калпаков е четвърти с 19 пункта и все още не познава вкуса на загубата.

Срещата започна равностойно, като в първия четвърт час гостите имаха леко предимство по отношение владеенето на топката, но домакините създадоха първата по-сериозна опасност. Васил Симеонов се отличи с две добри спасявания след удари на Преслав Георгиев и Преслав Антонов.

В средата на първото полувреме Монтана получи право да изпълни дузпа, след като Илия Русинов беше фаулиран в наказателното поле от Иван Бакалски. Именно потърпевшият застана зад топката, но мощният му изстрел разтресе горната греда. Секунди по-късно Тунгаров беше близо до това да открие резултата, но този път Димитър Калчев изчисти кълбото пред голлинията.

В 27-мата минута отборът на Красимир Бислимов поведе. Слав Петков пусна дълъг пас към Преслав Антонов, който се извиси над Борислав Вакадинов и с глава отклони топката по страхотен начин, с което не остави шансове на противниковия страж - 1:0.

Седем минути по-късно Спартак (Плевен) нанесе втори удар по амбициите на Монтана. Даниел Стоянов се пребори в наказателното поле след центриране от фал и отблизо покачи на 2:0.

В началото на второто полувреме Преслав Георгиев направи добър пробив по дясното крило, след което центрира към наказателното поле, а там Никола Борисов беше близо до това да си отбележи автогол, след като засече топката, но те се отби в лявата греда.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 2:0 МОНТАНА

1:0 Преслав Антонов (27)
2:0 Даниел Стоянов (34)

Стартови състави:

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): 12. Боян Дишков, 21. Димитър Калчев, 26. Даниел Стоянов, 19. Яни Пехливанов, 16. Иван Бакалски, 66. Слав Петков, 8. Руси Чернаков, 22. Преслав Георгиев, 24. Преслав Антонов, 10. Васил Шопов (К), 11. Христиан Петков;

МОНТАНА: 30. Васил Симеонов (К), 23. Антон Тунгаров, 20. Борислав Вакадинов, 6. Денис Динев, 4. Никола Борисов, 17. Галин Минков, 24. Уилфред Коуакоу, 13. Илия Русинов, 9. Филип Ежике, 11. Мартин Сораков, 10. Александър Тодоров.