Канада постигна драматичен обрат срещу Швеция на четвъртфиналите на Световното първенство по хокей на лед

Дрейк Батерсън се разписа 43 секунди след началото на допълнителния период при драматичната победа за Канада с 4:3 над Швеция след продължение на четвъртфиналите на Световното първенство по хокей на лед във Финландия. )Скандинавците водеха с 3:0 до средата на втората част след попадения на Карл Клингберг, Уилям Ниландер и Макс Фриберг. Райън Грейвс върна един гол за "кленовите листа" в самото начало на последната третина. Пиер-Люк Дюбоа и празнуващият своя 25-ти рожден ден Мат Барзал също се разписаха и изравниха в рамките на само половин минута, за да се стигне до продължение и драматичен обрат. Крис Драйджър се отличи с 19 спасени удара на вратата на канадския отбор, докато стражът на шведите Линус Улмарк парира 38 шута. Канада ще се изправи срещу победителя от четвъртфиналния двубой между САЩ и Швейцария. В друга среща от Световното първенство Чехия победи с категоричното 4:1 състава на Германия. Роман Червенка вкара на два пъти във вратата на Бундестима, а по едно попадение добавиха Давид Пастрнак и Иржи Смейкал. В последната част от двубоя Мориц Зайдер реализира гола в полза на Германия.