Академик Пд нанесе шесто поражение на Левски

Академик Пловдив победи с 92:87 (20:14, 24:25, 15:21, 33:27) Левски като домакин в мач от 14-ия кръг на НБЛ. Успехът е осми за тима от Пловдив, който има и девет загуби в сметката си. “Сините” са с баланс 9-6

Баскетболистите на Йордан Янков доминираха на терена от самото начало на срещата в зала “Сила”, като след 10 минути игра вече имаха аванс от 6 точки. Те обаче почволиха на съперника да стои равностойно на паркета през втоарата четвърт ии дори да намали пасива си с точка преди почивката.

След паузата играчите на Тити Папазов се опитаха да обърнат нещата в своя полза, като след две изравнявания, дори поведоха с 60:59 преди заключителните 10 минути на сблъсъка. В тях обаче загубиха преднината си и не успяха да се измъкнат от дупката, в която бяха изпаднали до края на мача.

Васил Бачев беше най-резултатен за успеха на Академик Пд с 27 точки, дабъл-дабъл от 22 точки и 10 борби записа Тони Гуджино, а Николай Титков добави 16 точки.

За Левски Чавдар Костов вкара 28 точки, Марио Литъл добави 19.