Успех срещу Далас прави от Лейкърс лидер на Запад

Съставът на Лос Анджелис Лейкърс постигна важен успех над Далас Маверикс със 102:100 в мач от програмата на НБА. "Езерняците" бяха на ръба да загубят срещата, след като в третата четвърт водеха с 25 точки, но впоследствие изпуснаха инициативата и позволиха на домакините да се върнат в мача. Коби Брайънт отбеляза 29 точки, Владимир Радманович отбеляза рекордните за него за сезона 21 точки, Ламар Одъм добави 17, а Рони Тюриаф се отличи с впечатляващ дабъл-дабъл от 17 точки и 17 борби за успеха.

"Това беше голяма победа за нас. Трябва да престанем да губим. Имахме доста сериозна преднина и това не бе най-добрият начин да завършим срещата. Все пак успяхме да победим", заяви след срещата Коби.

Дирк Новицки реализира 35 точки, овладя 11 борби и регистрира личен рекорд за сезона с 5 "чадъра", а Джош Хауърд и Джейсън Тери добавиха по 19 точки при поражението на домакините.

Мачът започна отлично за гостите от Лос Анджелис, които на полувремето водеха с 21 точки за 59:38. Впоследствие Лейкърс увеличи преднината на 25 точки в средата на третата четвърт, но тя приключи със серия от 14-1 за Далас. Впоследствие в началото на последната четвърт Маверикс направи нова серия, този път от 9-2. Две поредни тройки на Новицки докара резултата до 98:97, 41 секунди преди края. Пак тройка, този път на Джейсън Тери, 4,9 секунди преди финалната сирена направи резултата 100:101 в полза на гостите. Дерек Фишър вкара един от двата си наказателни удари и така предостави шанс на състава на Ейвъри Джонсън да изравни или дори да спечели. Това обаче не се случи и Лейкърс триумфираше в края.

Всички резултати от НБА от 18. 03. срещу 19. 03. 2008 г.

Хюстън Рокетс - Бостън Селтикс 74:94(22:21, 18:19, 16:32, 18:22)

Детройт Пистънс - Денвър Нъгетс 136:120(34:25, 39:26, 27:38, 36:31)

Сакраменто Кингс - Голдън Стейт Уориърс 122:105(29:31, 32:26, 40:25, 21:23)

Далас Маверикс - Лос Анджелис Лейкърс 100:102(21:28, 17:31, 27:18, 35:25)

Чикаго Булс - Ню Джърси Нетс 112:96(29:26, 29:8, 21:34, 33:28)

Милуоки Бъкс - Маями Хийт 106:112(26:24, 24:20, 27:28, 29:40)

Портланд Трейл Блейзърс - Финикс Сънс 98:111(27:28, 22:29, 27:30, 22:24)