Черно море БАСК разгроми шампиона ЛукОйл Нефтохимик

Черно море БАСК взе чиста победа срещу шампионите от ЛукОйл-Нефтохимик в мач 22-ия кръг на Суперлигата за мъже. Двубоят бе равностоен единствено в първия гейм, когато резултатът бе изравняван многократно. Домакините дори изоставаха в резултата, но успяха да спечелят първата част.Във втория гейм волейболистите на Черно море бяха безапелационни, поведоха от самото начало и не изпуснаха инициативата докрай.Същото се повтори и в третия гейм, като в началото домакините водеха с 10:2. Независимо че гостите успяха да намалят аванса на варненци, Черно море успя да спечели с 25:20.Следващият мач между двата отбора е утре от 16.30 часа, също във Варна.Първенство на България по волейбол за мъже: Черно море БАСК - Лукойл Нефтохимик 3:0(27:25, 25:18, 25:20)Съдии: Светослав Костадинов и Игнат МитевЗала "Христо Борисов" - 300Най-резултатни:- за Черно море - Александров 14, Рудолфо 13- за Лукойл - Пенев 11, Николай Николов 8.