Лукойл Нефтохимик отпадна от "Чалъндж Къп" след "Златен гейм"

Волейболният шампион на България Лукойл Нефтохимик отпадна от турнира "Чалъндж Къп", след загуба с 1:3 (20:25, 25:22, 19:25, 25:27) във втория мач с Ресовия и 13:15 в т.нар. "Златен гейм". В първия мач в Бургас българите се наложиха с 3:2.

Воденият от Северин Димитров тим започна неубедително в мача и загуби първия гейм 20:25. Те обаче успяха да измъкнат втория с 25:22 за 1:1. Домакините обаче се мобилизираха и спечелиха следващите два гейма - 25:19 и 25:27, и съответно и мача с 3:1.

Това обаче означаваше, че победителят трябва да бъде определен чрез "Златен гейм". Нашите въпреки всичко загубиха и него с 13:15 и така отпаднаха от надпреварата.

Така Лукойл Нефтохимик записа първата си загуба след "Златен гейм" в тазгодишното издание на "Чалъндж Къп", след като преди това по този начин успяха да отстранят Западний Буг и Опава. За съжаление тази загуба бе фатална и отборът от Бургас приключи участието си.

Осминафинална срещан-реванш от турнира по волейбол за мъже Чалъндж къп:

Ресовия (Полша) - Лукойл Нефтохимик (Бургас) - 3:1

(25:20, 22:25, 25:19, 27:25)

* Ресовия се класира за четвъртфиналите след победа с 15:13 в златния гейм. Първият мач в Бургас преди седмица завърши с победа за Лукойл с 3:2 гейма.