Ботев Пд изпусна чехи след куриозен гол и пропусната дузпа (видео)

Ботев (Пловдив) и Теплице завършиха 2:2 в контрола в Кипър. Пловдивчани поведоха с гол на Станислав Костов, но с две попадения на Егон Вюч през втората част чехите обърнаха резултата в своя полза. Крайното 2:2 оформи Вандер Виейра шест минути преди края на проверката.При резултат 1:1 в 73-та минута пък Иван Цветков пропусна дузпа.Срещата започна равностойно, но при първото си сериозно положение Ботев успя да открие резултата. Попадението вкара Станислав Костов в 14-та минута. Тогава Веско Минев пусна отличен извеждащ пас към своя съотборник, който се измъкна от чешката отбрана, излъга вратаря и вкара за 1:0. Само 120 секунди след попадението на Костов, Луис Педро нахлу в наказателното поле на Теплице и центрира успоредно на голлинията, но бранител на чехите изчисти в корнер.В 19-та минута Теплице създаде първото си опасно положение. Това стана след центриране от корнер и удар с глава, но Адам Стаховяк спаси. Ботев отговори със силен изстрел на Томаш Иршак, който Славик боксира.В 34-та минута Ботев като по чудо не вкара второ попадение. Луис Педро изведе Костов зад отбраната на чехите, нападателят елиминира вратаря, но стреля в аут.След почивката наставникът на канарчетата Станимир Стоилов реши да изчака със смените и остави същата единайсеторка.В 50-та минута Теплице успя да изравни след гол на Егон Вюч, който с платен шут прати топката в долния ляв ъгъл на пловдивската врата.Двадесет и три минути по-късно Ботев получи отличен шанс да поведе, но Иван Цветков изпусна дузпа, след като не улучи вратата.В 78-та минута резервният страж на българския тим Росен Андонов излезе неразчетено и Вюч го прехвърли от 30 метра за 1:2. Все пак канарчетата не се предадоха и в 84-та минута стигнаха до изравняване. Тодор Неделев центрира от фаул, последва разбъркване и Вандер Виейра успя да вкара топката в мрежата на чехите за крайното 2:2.БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ТЕПЛИЦЕ 2:21:0 Костов 141:1 Вюч 501:2 Вюч 782:2 Вандер Виейра 84БОТЕВ: Адам Стаховяк (74-Росен Андонов), Йордан Христов, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров (74-Ангел Рахов, Веселин Минев (74-Артур Енрике), Борис Галчев, Томаш Иршак, Иван Цветков (74-Мариян Огнянов), Луис Педро (59-Тодор Неделев), Вандер Виейра, Станислав Костов ТЕПЛИЦЕ: Мартин Славик, Томаш Юрса, Алмир Лиевакович, Марек Кратки, Адрей Керич, Томаш Вундрашек, Давид Яблоновски, Мартин Индрачек, Милан Матула, Якуб Подани, Егон Вюч