Лекция на Лео Меси донесе нова победа на Интер Маями

Лионел Меси изигра нов силен мач за Интер Маями и беше в основата на победата над Ню Инглънд Революшън с 4:1. Над 65 000 зрители по трибуните на "Жилет Стейдиъм" видяха истински рецитал на аржентинеца, който отбеляза първите два гола за тима си и изработи другите два.

След днешния успех Интер Маями продължава да оглавява класирането в Източната конференция на Мейджър Лийг Сокър. "Чаплите" събраха 21 точки, а на втора позиция е Синсинати с 18. Ню Инглънд е на дъното с едва 4 точки.

Меси е във великолепна форма и в последните 4 мача на тима си в МЛС има 6 гола. От началото на сезона той е отбелязал 9 попадения и е начело в листата на стрелците. Неговият съотборник и добър приятел Луис Суарес също се разписа днес и може да се похвали със 7 гола от старта на кампанията.

Срещата започна по-добре за домакините, които откриха още в първата минута. Карлес Хил подаде на Томас Чанкалай и той прехвърли вратаря на Интер Маями Дрейк Календър за 1:0.

Отговорът на Интер Маями дойде в 32-ата минута. Меси беше изведен в накаазателното поле от Робърт Тейлър и не сгреши. В средата на второто полувреме в игра за гостите се появи Суарес, а малко по-късно Серхио Бускетс пусна хитро подаване към Меси, който спокойно реализира нов гол във вратата на Ню Инглънд.

В 83-ата минута стражът на домакините Хенрис Равас отрази удар на Меси, но при добавката резервата Бенджамин Кремаски опъна мрежата. Последното попадение в мача беше дело на Суарес, който завърши с точен удар в горния ляв ъгъл на вратата комбинация с Меси.

Меси е първият футболист в историята на МЛС с 16 точки по системата "гол плюс пас" след първите 7 кръга. Освен това, световният шампион е и първият, който има пряко участие в два или повече гола в пет поредни мача.

Снимки: Gettyimages