Фиорентина излъга Удинезе и продължава напред (видео)

Фиорентина победи Удинезе с 1:0 като гост и се класира за четвъртфиналите на турнира за купата на Италия по футбол. Единственото попадение за успеха на "виолетовите" от Флоренция реализира Борха Валеро в 36-ата минута. Испанският халф се възползва от грешка на Душан Баща, напредна от дясно и шутира към вратата, топката се отклони леко от защитника на домакините Тома Юрто и влезе в мрежата на Даниеле Падели. Удинезе имаше предимство в първия половин час, но Антонио Ди Натале и Джанпиеро Пинци пропуснаха изгодни положения. През втората част капитанът на гостите Мануел Паскуал нацели гредата от фаул, а в края футболистите на Фиорентина удържаха натиска на съперника, за да триумфират. На четвъртфиналите възпитаниците на Винченцо Монтела очакват Рома.МИНУТА ПО МИНУТА!