България загуби от Белгия на Евро 2014

С три гола в последните 2 минути отбора на България загуби от Белгия с 4:5 във втория си мач от Европейското първенство по футзал за глухи в Арена Армеец. Иво Бошнаков и Пламен Петков на два пъти бяха точни за домакините, които до почивката водеха с 3:1. В началото на второто полувреме „червените дяволи“ намалиха, след точно изпълнена дузпа. Драматичното развитие на двубоя дойде в самия край, когато силите на българите на стигнаха. Груби грашки в защита позволиха на гостите да стигнат до пълен обрат.

Следващия съперник на България е Италия в неделя от 16 часа в Арена Армеец.

България – Белгия 4:5 (3:1)

България: Недялков, Иванов, Антов, П. Петков, Х. Петков ( Йорданов, Криваков, Симеонов, Бошнаков, Димитров, Александров, Чъкъров, Кривокапов)

Белгия: А. Йолдис, Е. Йолдис, Ван Асче, Марсус, И. Йолдис (Марсо, Ифрасен, Делтур)

РезултатиГрупа АБългария – Белгия 4:5Италия - Франция 12:0Група ВХоландия – Хърватия 8:3Русия – Полша 2:11Група СДания – Молдова 3:6Украйна – Беларус 10:5Група DУнгария - Швейцария 4:5Турция – Израел 4:4