Лукойл Академик се справи с македонския шампион

Вицешампионът на България Лукойл Академик започна с победа участието си на приятелския турнир "Самел 90" в Самоков. Възпитаниците на Йовица Арсич надиграха шампиона на Македония МЗТ Скопие с 81:64. Във финалната среща утре тимът ще срещне победителя от втория полуфинал, който противопоставя Рилски спортист и гръцкия КАО Драма.Лукойл взе инициативата още от самото начало на срещата. Вицешампионите разчитаха главно на новото си попълнение Чарлз Томас, който бе пълен господар в подкошието и помогна на тима си да дръпне с 15:8, а след 10 изиграни минути резултатът бе 23:16.Втората част започна със серия от 11-3 за българите, които поведоха с 34:20 три минути преди почивката. В оставащите 180 секунди до края на първото полувреме символичните домакини допуснаха само три точки в коша си и се оттеглиха с аванс от 36:23 след едно полувреме."Студентите" повториха упражнението от втората част, но този път серията им бе от 12-2, а разликата в тяхна полза нарасна до цели 23 точки - 48:25 след малко повече от 25 минути игра. Играчите на МЗТ се събудиха и значително намалиха изоставането си, доближавайки се до 57:44 минута преди края на частта, но след тройка на Морис Къри преднината на българите нарасна до 16 точки - 60:44 след 30 минути.В последната част гостите на два пъти успяха да съкратят изоставането си до 10 точки, но силите им така и не стигнаха за нещо повече и те отстъпиха с 81:64.Веселин Веселинов бе най-резултатен с 16 точки, а Морис Къри и Тери Смит добавиха по 14 точки. Чарлз Томас остана с 13.Джордан Демойнк реализира 27 за МЗТ.ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - МЗТ СКОПИЕ 81:64 (23:17, 13:6, 24:21, 21:20)ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Морис Къри 14, Крис Минков 4, Николай Грозев 2, Тенчо Банев 9 (Александър Илиев, Тери Смит 14, Симеон Найденов, Самуел Франсис 7, Веселин Веселинов 16, Килиан Ларсън 2)МЗТ СКОПИЕ: Гиорги Цинцадзе 15, Марко Симоновски 6, Иван Маринкович 3, Джордан Демойнк 27, Кирил Николовски (Оуен Класън 12, Люба Младеновски, Бобан Стаич 1, Адем Мекич)