Дебрецен гази с 9 гола в Европа (видео)

Отборът на Дебрецен записа впечатляваща победа с 9:2 над Сконто (Рига) в сблъсъка между двата тима от втория предварителен кръг на Лига Европа. По този начин унгарският тим повече от категорично си осигури участие в следващата фаза на турнира, като първата среща в Латвия бе завършила 2:2.Тази вечер обаче Дебрецен бе във вихъра си и буквално направи за смях своя съперник. Домакините нанизаха пет безответни гола през първото полувреме след точни удари на Тиза (7 и 45 мин.), Балог (12) и Сидибе (29 и 31).През втората част шоуто на унгарците продължи с нови бързи три гола дело на Бръкович (51), Шакали (55) от дузпа и Боди (58). Едва тогава Сконто съумя да върне две попадения дело на Гутковскис (59) и Роди (65). Крайното 9:2 пък оформи Кастийон в 70-ата минута, а гостите завършиха мача в намален състав, като в 80-ата минута Коваловс бе изгонен с червен картон.С този успех Дебрецен се класира за третия предварителен кръг на турнира, където ще се изправи срещу норвежкия Розенборг, който отстрани по пътя си Рейкявик.