Автогол класира Япония на финал на световното за жени

Автогол в добавеното време донесе победата на Япония с 2:1 над Англия на полуфиналите на Световното първенство по футбол за жени.Японките ще защитават титлата си на финала във Ванкувър срещу тима на САЩ, който във вторник елиминира Германия след успех с 2:0.Двата отбора си размениха по един гол от спорни дузпи през първото полувреме, след като Ая Мияма откри за Япония от бялта точка в 32-а минута, а Фара Уилямс изравни за Англия също от 11-метров наказателен удар 4 минути преди почивката.През втората част англичанките на два пъти нацелиха гредите и пропуснаха още няколко изгодни положения за гол.Кулминацията на мача настъпи в добавеното време на мача, когато защитничката Лаура Басет засече топката в собствената мрежа при опит да изчисти топката след ниско центриране и донесе победата на Япония.Това сложи край на мечтите на Англия за първи финал на световно първенство при жените.