Монтана загуби от Будучност в последния си мач от редовния сезон в Адриатическата лига

Монтана загуби от гостуващия Будучност с 55:63 (15:17, 17:13, 11:18, 12:15) в мач без съществено значение от последния 18-и кръг на редовния сезон в Адриатическата лига по баскетбол за жени.
Двата тима вече си бяха осигурили място във Финалната четворка, а с успеха черногорките се изкачиха на върха в подреждането с 33 точки, докато българките останаха на третата позиция с 31 точки.
Гостенките започнаха добре двубоя и поведоха с 9:0, но постепенно Монтана намали изоставането си и в началото на втората част стигна до обрат при 19:17, а след това се оттегли с преднина от 32:30 на почивка.
Будучност стартира силно и второто полувреме със 7 безответни точки, но домакините отново успяха да стигнат до изравняване при 41:41. В следващите десетина минути черногорките направиха ключова серия от 14:4 и дръпнаха с 55:45, а в последните четири минути запазиха предимството си.
Тина Требец беше най-добра за Монтана с 10 точки и 6 борби.
Капитанката на гостенките Николина Бабич пък изпъкна със 17 точки, 10 асистенции и 7 борби.
Финалната четворка на надпреварата ще се състои на 21 и 22 март в Стара Загора, като освен Будучност и Монтана, преди последния кръг от редовния сезон домакинът Берое и Цинкарна Целе (Словения) също вече си осигуриха място в нея.