Неубедителен Интер се върна в топ 3 на Серия А (видео + галерия)

Отборът на Интер се върна в топ 3 на временното класиране в Серия А след успех с 2:0 над последния Беневенто у дома в двубой от 26-ия кръг. Резултатът малко заблуждава за показаното на терена, тъй като гостите бяха по-активни в голяма част от срещата, а Интер нанесе своя удар след статични положения в рамките на две минути между 67-ата и 69-ата, когато се разписа защитниците Милан Скриняр и Андреа Ранокия.

Така “нерадзурите” записаха едва втора победа в последните два месеца и събраха 51 точки, но могат да бъдат свалени от подиума още в неделя, когато играят Рома (50 точки) и Лацио (49).

Интер с трудна победа над последния Беневенто@@@

Първото полувреме предложи открита игра, като след първоначалния натиск на домакините, гостите се окопитиха и поставиха отбраната на “нерадзурите” на няколко пъти под изпитание, а в една от ситуациите пред Ханданович претендираха и за дузпа.

В 9-ата минута Кандрева беше намерен с далечен пас пред вратата на Пуджони, но не успя да нанесе удар по топката след намеса на бранител на гостите. “Нерадзурите” продължиха да играят по-нападателно и да се опитват с далечни подавания да преодоляват отбраната на Беневенто, като на няколко пъти бяха много близо до създаване на опасност. В 16-ата минута Иван Перишич успя да отправи удар с глава отблизо, но топката мина встрани. В 22-ата минута Беневенто организира изключително опасна контраатака, завършила с отправянето на два удара към вратата на Ханданович, но отбраната на Интер се справи.

Последваха нови инфарктни минути пред вратата на домакините, като гостите пропуснаха на два пъти да накажат разсеяната игра в защита на “нерадзурите”, а в една от ситуациите претендираха и за дузпа за нарушение срещу Сандро. Интер отвърна на отправеното предизвикателство, като стигна до пряк свободен удар, но Едер го пропиля, като уцели с топката играч, който не беше част от стената. В крайна сметка резултатът се запази до почивката.

Второто полувреме не предложи по-различна картина от първата част в началните си минути. Беневенто продължи да играе много активно и организирано, докато хаосът в редиците на Интер пълен. В 58-ата минута нападателят Масимо Кода беше изведен опасно пред Ханданович и отправи силен, но неточен изстрел. В 62-ата минута гостите отново претендираха за дузпа, след като Кода падна в наказателното поле, но реферът прецени друго.

Така се стигна до 67-ата минута, когато Интер откри резултата. “Нерадзурите” изпълниха ъглов удар, няколко играчи се разминаха с топката, а най-събразителен се оказа защитникът Милан Скриняр, който с глава я прати зад Пуджони. Само две минути по-късно домакините нанесоха и втория си удар отново след статично положение. Топката беше изпратена мощно зад защитата на Беневенто във вратарското поле, където друг защитник - Андреа Ранокия я прати в мрежата отново с глава.

Двете попадения вдъхнаха увереност на играчите на Спалети, които вече комбинираха по-спокойно. В 81-ата минута Беневенто заигра и с човек по-малко след изгонването на Виола за втори жълт картон. Въпреки това гостите не се отказваха да търсят гол и връщане на интригата, но такъв не последва и резултатът се запази за радост на тифозите на домакините.

Интер - Беневенто 0:0

Интер: Ханданович, Кансело, Ранокия, Скриниар, Д’Амброзио, Весино, Галярдини, Кандрева, Рафиня, Перишич, Едер.

Беневенто: Пуджони, Саня, Летиция, Джимсити, Тоска, Сандро, Виола, Бриньола, Гийерме, Джуричич, Кода.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!